Od 60 lat na polskich stołach

Marka Wodzisław już od prawie 60 lat z powodzeniem trafia w kulinarne gusta Polaków, którzy niezmiennie sięgają po nasze wyroby: słodkie desery, dodatki piekarnicze, zupy oraz dania gotowe. Uważnie śledząc preferencje naszych Klientów ­­– wzbogacamy portfolio o kolejne produkty, które charakteryzuje wysoka jakość i niezwykły smak.

W latach 20-tych ubiegłego wieku w Wodzisławiu, opodal dawnego średniowiecznego targu końskiego, zbudowano „państwową fabrykę tytoniową w Wodzisławiu” (Echo Odry, 17 maja 1925 r.), która szybko zyskała miano „Cygarowni”. Dla miasta był to awans gospodarczy. Wysokiej jakości liście tytoniu dostarczali plantatorzy z Lubomi, Godowa i Gorzyc. Cygara, tytoń fajkowy i papierosy produkowano do 1951 roku.

W drugiej połowie XX wieku miasto mierzyło się z dużymi niedoborami żywnościowymi. Wówczas władze terenowe uznały, że lepiej zainwestować w przetwórstwo spożywcze. Tak powstały Śląskie Zakłady Koncentratów Spożywczych w Wodzisławiu Śląskim.

Zakład stale powiększał asortyment produkcji ze szczególnym naciskiem na dania gotowe. Coraz silniejsza marka Wodzisław już wtedy w aktywny sposób przyczyniała się do promocji miasta. Duży czerwony napis „Wodzisław” na produktach pozostał do dziś.

Łączymy to, co najlepsze

Każda opracowana przez nas receptura łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Odważnie podążamy za nowoczesnymi trendami i technologią, korzystając z wieloletniego doświadczenia, pamiętając smaki dzieciństwa wyniesione z rodzinnych domów.

Wspieramy polską gospodarkę

Agro – Wodzisław to firma w 100% oparta na polskim kapitale. Czujemy się odpowiedzialni za środowisko lokalne, regionalne i krajowe, w związku z czym chętnie angażujemy się w inicjatywy społeczne, edukacyjne i kulturalne. Z troską o przyszłe pokolenia stosujemy ekologiczne rozwiązania w zakresie nowo powstających produktów.